Dva silnejšie argumenty pre Kisku.

Autor: Matúš Levrinc | 28.3.2014 o 12:20 | (upravené 28.3.2014 o 19:42) Karma článku: 11,97 | Prečítané:  920x

Argument vzniku koncentrácie moci na druhé zamyslenie stráca význam. Koncentrácia moci tu už je a nijako výrazne by sa po prípadnom Ficovom víťazstve nezosilnila.

Hlavný prezentovaný dôvod, prečo voliť Andreja Kisku a nie Fica za prezidenta je, že v prípade zvolenia Fica by došlo ku veľkej koncentrácii moci v rukách jedného človeka, respektíve strany. Vplyvné osobnosti na Slovensku (bez Petra Schutza, ktorého pohľad tu znovu prezentujem ja) tento názor vyslovujú napríklad tu.

Z hľadiska rýchlej zapamätateľnosti sloganov je jeho voľba snáď opodstatnená. Na druhé zamyslenie však stráca význam. Fico (Smer) de facto už dnes ovláda všetku moc. Gašparovič ("akoby člen Smeru") robí presne to, čo vyhovuje Ficovi. Alebo si pamätáte na mocensky zaujímavý moment, kedy sa rázne postavil na inú názorovú stranu, čo i len verbálne?

To ale neznamená, že by tieto voľby nemali moc veľa zmeniť.

Poprvé, majú možnosť túto, už existujúcu, koncentráciu moci narušiť a výrazne nasmerovať Slovensko k postupnému oslabovaniu vplyvu Fica a Smeru.

Podruhé, prezident je viac ako opozícia a jeho hlas má silnejší zvuk napríklad v Bruseli, kde eurofilný Fico potrebuje eurofondy. To by mohlo pomôcť pri kauzách typu Malinová, Moldava, obmudsmanka, atď. Hlava štátu narobí trhliny v centrále moci.

To sú korektné dôvody, prečo by sme mali voliť Ficovho súpera.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?